O Thajsku s úsměvem na rtech: nemoci

Dnešní téma bude o nemocích, proti kterým je dobré se před odletem očkovat a rizicích, která na Vás v Thajsku čekají. Thajsko jako takové žádné očkování nevyžaduje, to znamená, že vás do země pustí bez jakékoliv kontroly. Záleží to pouze na Vás co si sami rozhodnete naočkovat. Respektive od toho, kde se v Thajsku hodláte pohybovat. Když se rozhodnete strávit dovolenou v Bangkoku a na některých turisticky hojně navštěvovaných ostrovech, nemusíte se ničeho obávat. Bude Vám stačit žloutenka a běžná očkování, která máte. Nicméně, když se rozhodnete pro cestování na vlastní pěst a prozkoumávání všech koutů Thajska, je vhodné se očkovat. A to tak, že by Vás určitě neměly minout oba typy žloutenek, tyfus a za zvážení stojí vzteklina. Také dobré je koupit si antimalarika, která jednoduše při prvních příznacích začnete brát. Obecně platí, že větší riziko je na severu, podél hranic než na jihu a v turistických centrech. Samozřejmě když si zajdete do centra cestovní medicíny, tak Vám ochotně poradí a prodiskutují s Vámi co je a co není zapotřebí. Na co si musí každý cestovatel dávat pozor a co je asi největší riziko je voda. Rozhodně nepijte vodu z vodovodu, nedávejte si do pití led a ani se nedoporučuje jíst ovoce, které bylo vodou omyto. Každopádně Thajsko je oproti jiným tropickým zemím nemocemi téměř netkuno a riziko onemocnění je velmi malé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Thajsko 2008. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 responses to “O Thajsku s úsměvem na rtech: nemoci

  1. Nejenže z toho baraxe vomejou, ale když budeš chtít zachovat tenhle pattern nadpisů, tak mi rozložíš i grafiku 😀 Ne, v pohodě… bych jinak musel přespávat na hlaváku…

  2. Naprosto ucelne je delam takhle debilni, Barak je z moravy, tak to nechape…A na Bubera mam tuhle paku vlastne, vydirani je tak nefer..:D Ne jako muzu je udelat jinak, kein problem!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s