Thajsko: Den 19

… Ač vystrašeni, Mochu usínají po probděné předchozí noci, z Izerovy Policejní akademie slyší zas jen prvních pět minut. Jak na povel se mezi čtvrtou a pátou proubouzíme následkem divných zvuků. První ze dvojice divných zvuků se ozývá z koupelny, totálně nevíme, co to je, nejspíš něco mezi žábou a gekonem a děsně nahlas. Druhý zvuk se nese z půdičky (mezistřešní prostor), tentokrát je alespoň zřejmé, že zvíře má v těchto prostorách hnízdo a tím se i vysvětlují skvrny na stropě a zápach na terase. Zvíře škrábe jak blázen. S pocitem, že se k nám chce prokousat, zběsile bušíme do stěn s vidinou vyplašení zvířete. Spíš ale zbouráme chatku a tak toho necháváme a vystrašeni usínáme.
Vstáváme později, než obvykle díky nočnímu dobrodružství. Od Baraxe se dozvídáme, že Büber také nezahálel. Chtělo se mu sralas, a tak vzal nohy na tamena a vyrazil až za ním hajlzpapír vlál. O několik okamžiků pouzději si to vlaje zpátky pro foťák a jak rychle se objevuje, tak zase mizí. Sundává nohy z ramen a chlubí se snímky varana. Až poté si vzpomíná, kam vlastné původně spěchal. S modrou oblohou nad hlavami tušíme, že nás opět čeká den strávená relaxem. Snídáme, natíráme se a vyrážíme k vodě. Čteme, šnorchlujeme (tentokrát v týmech BaChu a MiMo), karbaníme a tlacháme. Střídavě se přesunujeme ze sluníčka do stínu a naopak. Z pláže odskakujeme jen na oběd. Objednáváme si Fried Rice (Chu), Bagetu s kuřetem (Ba, Mo) a Chicken salad (Mi). Jídlo je výborné, ale s jasnou převahou ho zastiňují šejky s příchutí Mars/Snickers (které se vyrábí tak že tu Marsku hodí do mixéru a zalejou mlíkem). Odpo trávíme stejně jako dopo. MoChu se hecují k dalšímu skoku, Büber vše dokumentuje foťákem. Skokem burcují celou pláž, která vyráží zdolat tuhle výzvu. V půl na pět končíme slunění a vyrážíme směrem Vyhlídka. Chandler z důvodu bolebřichu zůstává a čte detektivku (kterou zdědil po Büberovi). Převýšení 300 m zdoláváme po 200 m chůze, prostě kopec jak debil! Občas sklon překonává 90°. Zpoceni jak psi dorážíme na vrchol k přečerpávací nádrži. Fotíme, kocháme se a pokračujeme dál. Otevírá se před námi pohled ná západní pobřeží a někteří z nás si začínají uvědomovat, že tahle krása a pohoda se chýlí ke konci. Pozorujeme západ slunce. Sestup k bydlení je překvapivě těžší, než výstup a podle všeho je velmi příznivý pro naše půlky. Kvůli procházce razíme na večeři později, než jindy a pešlivě vyhladovělí. Někteří z nás se při pokusu o očištění dostávají do konfrontace s gekonem, který okupuje sprchu. Večeře je výborná, jako obvykle. Po véče znaveni sluncem jdeme do brlohu, kde si Chandler s velkým přemáháním vyndavá čočky v koupelné, kde se již o slovo hlásí noční zvěř. Na usnutí posloucháme Policejní akademii a Cimrmana.
Čin dne: Büber zálesácky otevírá kokos motyčkou a poté si na něm všichni pochutnáváme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Thajsko 2008. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 responses to “Thajsko: Den 19

  1. Ale to jsou mi novinky… takže teleport už neni priorita, jo? Ale jo, až se dostanu domu, tak to zkusím dopsat. Jenom se děsím toho, jestli ty dny nepsal chandler. To bych zas musel použít příručku pro luštění hieroglyfů.

  2. Alspon se pritom trochu vzdelas! Nybrzli ale chci rychle cestovat, tak vyvoje teleportu pouze presun na druhou kolej a alspon po ocku na nej koukej, uplne to zase nezatracuj !!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s