Rozhovor s thaicrew

Jak jste si možná všimli, naše stránky jsou pořád v kursu a  návštěvnost je relativně vysoká (samozřejmě když vezmeme v potaz, že se toho tady zas tak moc neděje). Nicméně naše stránky začali pozorovat lidé z lifestylového čtrnáctideníku „Mladí, hraví a rozverní“ (www.mladihravirozverni.cz) a nabídli nám rozhovor. Chvilku jsme o tom přemýšleli, ale nakonec jsme se shodli, že to bude at least docela sranda. Na schůzku jsme tedy kývli. Schůzka proběhla v Obchodním centru Chodov, v jedné z mnoha kaváren. Lifestylový magazím „Mladí, hraví a rozverní“ nám na interwiev poslal mladou, relativně sympatickou, avšak velmi neatraktivní slečnu Jaromíru Mendlovou. Ale musíme uznat, že rozhovor to byl poměrně příjemný a slečna Jaromíra se ukázala jako profesionálka. Po necelé hodině jsme byli hotoví a vzniklý rozhovor si můžete přečíst buď níže na našich stránkách, nebo na http://www.mladihravirozverni.cz  a nebo v únorovém vydání časopisu „Mladí, hraví a rozverní“.

Naše fotka s redaktorkou Jaromírou Mendlovou
Zleva: Barax, Jaromíra Mendlová, Büber

 • Jaromíra Mendlová: Dobrý den cestovatelé do dalekých krajin!
  Barák: Řiť, ať jedeš lip!
  Chandler:
  Čágo!
  Buber: Czuss!
  Mojžák:
  Dobrý den!
  Chlupáč:
  Dobrý den i vám krásko!!!!
 • Jaromíra Mendlová: Tak jsme se dnes sešli abychom si trochu popovídali o vašich plánech na příští prázdniny.
  Thaicrew: Okey, žádný problém.
 • Jaromíra Mendlová: Tak nejdříve bych se zeptala jaktože nejede v původní sestavě?
  Thaicrew: To je otázka hlavně na Mojžáka.
  Mojžák: Nějak to nevyšlo no..
 • Jaromíra Mendlová: A jak jste sháněli dalšího člena? Přece jenom sehnat někoho na měsíční cestování po JV Asii není jen tak.
  Thaicrew: Byl to docela boj, měli jsme několik typů koho by jsme rádi vzali s sebou, ale většinou to nějak z různých důvodů nedopadlo, jednou to už bylo ve fázi kupování letenek, ale vstoupila do toho bakalářská práce dotyčné, takže to také musela odvolat.
 • Jaromíra Mendlová: A jak jste nakonec sehnali čtvrtého?
  Chandler: No to vzniklo naprostou náhodou,  zmínil jsem se o tom před Martinem Novákem ( zkráceně Chlupáčem) a Chlupáč z toho byl úplně vydřenej. Problém byl v tom, že už byly koupené letenky, ale to jak se ukázalo, dokoupit jednu pořád ještě šlo.
 • Jaromíra Mendlová: A proč jste se nezeptali Chlupáče rovnou?
  Barák: Nemůžu mluvit za všechny, ale mně osobně to přišlo stejně absurdní, jako snaha najít poslední cifru čísla π…
 • Jaromíra Mendlová: Tak teď bych se tedy zeptala Chlupáče co si od toho slibuje, proč se do toho vrhnul s takovou vervou a nadšením?
  Chlupáč: Vždycky jsem chtěl při potápění tahat želvy za ocas, líbilo se mi jak zatáhnou hlavu u toho. No a kluci když mi to sdělili tak to byla jedinečná příležitost jim ty ocasi vytahat. tak asi proto sem se rozhodl že pojedu za každou cenu. a mimochodem vám to ale sluší slečno dneska.
 • Jaromíra Mendlová: Takže to by byla letošní sestava, teď nám zkráceně popište, jak to bude letos probíhat.
  Thaicrew: Letos to bude o chlup dobrodružnější než loni, loni jsme se přece jenom pohybovali pouze v rámci jedné země, letos to bude zemí daleko víc. Přiletíme do Hongkongu, kde se chceme chvilku zdržet, potom máme namířeno na Filipíny, z Filipín přelétáme na Borneo, z Bornea do Kuala Lumpur a z Kuala Lumpur opět do Hongkongu.
 • Jaromíra Mendlová: A máte už něco konkrétně naplánované?
  Thaicrew: Zatím máme pouze koupené letenky do Hongkongu a zpět, jinak o těch zemích moc nevíme. Máme pouze představy o tom co chceme podniknout. Jediným takovým konkrétním bodem je zdolání nejvyšší hory JV Asie, Mount Kinabalu, která je 4 101 metrů vysoká.
 • Jaromíra Mendlová: Máte nějaké zkušenosti s horolezením?
  Chandler: Zdolal sem kopec Žitec, nejvyšší kopec v okolí Nesvačil. To je tam, jak máme chatu!
  Buber: Máme doma takové schody… 
  Barák:
  Viděl jsem na obrázku horu Mont Blanc…
  Chlupáč:
  Jednou jsem vylezl na horu která má asi 5300 metrů. Byl to fakt záhul trvalo nám to fakt dlouho ale těsně přez zdoláním vrcholu jsem se probudil…. Ale myslim si že zkušenost je to dobrá.
 • Jaromíra Mendlová: Tak to hodně štěstí chlapci. Dále mě zajímalo, jak a přes co poletíte, loni to bylo dobrodružně přes Ukrajinu, co jste vymysleli letos?
  Thaicrew:
  Letos to bude sranda. Vezmeme to pěkně od začátku. Nejprve se nějak musíme dostat do Vídně, to proběhne nejspíše v režii pan Střelec/pan Chudárek. Z Vídně letíme s rakouskými aerolinkami do Paříže a z Paříže letíme s Air France rovnou do Hongkongu. Slibujeme si od toho, že by to mohlo být o chlup pohodlnější než loni. Jinak let by měl trvat něco okolo 11 hodin, samozřejmě z Paříže do Hongkongu.
  Chandler: Slibuju si od toho, že na palubě bude něco jinýho než rajčata, rajčatové sendviče a rajčatové džusy.
 • Jaromíra Mendlová: V jakém letíte termínu?
  Thaicrew:
  30. června až 30. července
 • Jaromíra Mendlová:Netrefíte se do nějakého monzunu?
  Chandler:
  Naopak, letos by v oblasti, kterou chceme procestovat mělo být top počasí. Ale na druhou stranu, loni v Thajsku mělo být období dešťů a moc nám nepršelo, takže uvidíme, ale podle prognóz by mělo být nádherně.
 • Jaromíra Mendlová: A jak se budete pohybovat mezi destinacemi, které jste si vybrali? Přece jenom tyto vzdálenosti nejsou zanedbatelné.
  Thaicrew:
  To by neměl být problém, v této oblasti působí celá řada nízkonákladových přepravců, kteří létají prakticky pořád.
 • Jaromíra Mendlová: A neprodraží se to? Přece jenom vás čeká nemalé množství přeletů.
  Barák: Ne!
 • Jaromíra Mendlová: Tak to by jsme měli probranou Vaši cestu, až budete vědět víc, určitě se mi ozvěte a uděláme pokračování. Ale teď bych měla ještě pár dalších dotazů, první bude trochu technický, takže ho, jak sem pochopila budu směřovat na pana Bubera. Takže pane Bubře, nejde si nevšimnout několika změn na vaší stránce Thaicrew. Tak by mě zajímalo, jaké změny to sou a co Vás k nim vedlo.
  Buber: Předně jsme zaregistrovali novou doménu (thaicrew.cz) a aktualizovali verzi redakčního systému (WordPress 2.7). Mírných změn se dočkal i server který hačá v serverovně u Arachne (a kdyby MikZ netahal p v HD, tak by i tato stránka běžela pekelně rychle :D). Po nelítostném boji se mi podařilo utnout spamu tipec,  takže teď už můžete přidávat komentáře i bez registrace. Také jsem konečně odladil pár detailíků a připravil stránku pro co nejjednodušší přidávání příspěvků, až zas budeme v hluboké džungli hledat internet. Takže zkráceně: „I’m teh 1337 U pwned n00b!“
 • Jaromíra Mendlová: A plánujete ještě něco do budoucna?
  Buber: Realizovat plány na stroj času, které se mi válí v šuplíku a taky oprášit ten starý elektronkový teleport, co mám v kotelně. A na stránkách? Pár věcí se mi honí hlavou, ale zatím si je nechám pro sebe.
 • Jaromíra Mendlová: Proběhly u Vás nějaké změny od té doby, co jste se vrátili zpět?
  Buber:
  Ani ne, stále studuji tu samou vejšku, stále si stěžuji na akutní absenci gumových medvídků a stále mi chybí ten vnitřní hlásek, který by říkal: „to přece nejde“.
  Mojžák:
  Nic novýho, škola, škola, škola, změna pohlaví, škola,..
  Chandler:
  Nic moc zásadního, nastoupil sem na jinou vejšku, kamarády mam pořád stejný, plány pořád velkolepý a pořád si zakládám na heslu „to je typický“.
  Barák: Pravidelně každé úterý se budím celej spocenej, že mě kouše gekon, mám panickou hrůzu z Bejbra a pavouků, ale jinak si stěžovat nemůžu
 • Jaromíra Mendlová: Poslední otázka se bude týkat Vašich přezdívek, zajímalo by mě, jak vznikly a proč.
  Chandler:
  Já sem si jí dal sám, moc se nechytla a  moc lidí ji nepoužívá, ale jinak je to bezva přezdívka!!
  Barák: Já jsem si ji sám nedal, docela se chytla a pár lidí ji používá, ale jinak to je na hovno přezdívka!!
  Buber:
  Byl jednou jeden strejda Tomáše Purkrta, kterému se toho času  u nich v dědině říkalo Pítrsn. A co se nestalo… nějakým, do nebe volajícím, nedorozuměním se Tomášovi podařilo zaměnit mé křestní jméno s přezdívkou jeho strejdy (imho v tom figuroval Tomášův kryptonit: Coca-Cola) a tak se ze mě stal Pítrsn -> Bíbrsn -> Bübersson -> Büber a tak mě tu máte 😉
  Mojžák:
  Jak bych začal, aby to všichni čtenáři pochopili a necítili se mystifikováni. Z příjmení.
  Chlupáč:
  Myslim si že sem tuhle přezdívku dostal na horách v Risoulu, nějakej zrádce mi tam stáhnul kalhoty a když všichni viděli mojí chlupatou prdel tak to byla jasná volba, Jeho Veličenstvo chlupatost, ale ve zkratce Chlupáč.
 • Jaromíra Mendlová: A ještě jsem se chtěla…

… tady je už potřeba tento náš rozhovor utnout, protože se slečna Jaromíra Mendlová velmi zalíbila Chlupáčovi, který začal škemrat o číslo a tak jsme my ostatní zatím vzali do zaječích. Jestli jste v průběhu rozhovoru nabyli pocitu, že se jedná o mírnou mystifikace, tak jste vedle jak ta jedle… Jedná se o pořádnou mystifikaci, za kterou se nemáme důvod stydět 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie 2009. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 responses to “Rozhovor s thaicrew

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s