Den 2

Z důvodu obav z možného dušeního souznění na mini-manžeské posteli se dvojice NoChu posilní sedativy, které by uspaly i slona, aby si raději nic nepamatovali. Budík byl smluven na osmou hodinu, avšak dvojice BaMi už ve tři hodiny stepuje v předsíni. Po spočítání kašilion važilionů oveček BaMi usíná a probouzí se v 8. NoChu vyspaní, jak Růžové Šípenky potkávají v 8:30 v recepci silně ospalě, zarudlé a nerudné BaMi. Po prvním úspěšně zvládnutém úkolu, vypsání dne 1 na internet, se vydáváme na snídani do McDonaldu. Nejmenovaný člen, očkovaný na choleru, s cestovními průjmy mizí jako první na záchod a BaMiNo z něj mají prdel. Pěšárcem se dostáváme až k trajektíčku na Hong Kong Island, kde máme v plánu navštívit vyhlídku Victoria Peak. Trajekt stojí celkem 5 kč a houpá, jako debil. Na HK Islandu míjíme jeden luxusní obchod za druhým a dlouhým pochodem se dostáváme k lanovce na vyhlídku. Lanovka zvládá úsek za 5 minut, pod 95° úhlem stoupání. Vyhlídka je nádherná, pořizujeme bambilion fotek a büber rozšiřuje svojí sbírku fotek o další motýly. Po menším bloudění nacházíme ZOO a botanickou zahradu v jednom.
Kdyby Chlupáč nemluvil dva dny pouze a jedině o tom, že se i ve sprše máme vyhýbat vodě z hygienických důvodů, tak bychom následující událost patrně tak nerozmazávali, jenže náš kujón, najíc nejšpinavější kašnu v Hong Kongu, potápějíc se, mizí v kašně. Po hodinové dezinfekci jdeme hledat pavilon hadů a přichází další zklamání. V pavilonu nacházíme pouze jednoho hada a půl krokodýla. Oběd si dáváme pro změnu v McD. Poté máme spadeno na zatím nejvyšší budovu v Hong Kongu, kde se natáčela část Batmana:Dark Knighta. Před budovou oxidujeme tak dlouho, až se jim nás zželí a pouštějí nás dovnitř do padesátého pátého nadzemního podlaží, kde je muzeum kešení. Loudavý krokem procházíme HK zpět. Nejmenovaný člen (NČ) má již druhou vylučovací zastávku – léky na choleru prý stojí za H… ovno. Za nedlouho dostáváme synchronizovaný pivní absťák, takže-li jdeme opět ztrestat Carlsberg bar. Poté bereme bágly a jedeme na letiště. NČ po nastoupení zjistí, že musí urgentně na záchod. BaChuMi této příležitosti využívají a nemluví o ničem jiném, než o vodopádech, tekoucích potůčcích, odkapávání vody a chcaní obecně. Nepochčůral se. Je to kanón. Po téměř úspěšné pasové kontrole se i pan Mikota nechává nachytat s půllitrovým opalovacím krémem v příručním zavazadle. Tímto tempem se nebudeme mít čim mazat už na Borneu. Ještě před odjezdem máme v plánu jídlo, NČ si říká, že by mohl okusit místní kolorit, po půl hodině vybírání, otravování personálu a radě chlupáče, ať „si nedává, čemu nerozumí“, vybírá neznámou specialitu Dough za 36HKD. Už při servírování se Baovi protáčí panenky a kleje. Při prvním soustu se jeho obavy naplňují – nedá se to jíst. Zatímco zbytek si pochutnává na hovězím. Leč kapitán stoupů jde ke konkurenci a objednává si sendvič. Po večeři se nám úspěšně daří přebookovat letenky na zpáteční cestu do HK. Chu má třetí zastávku v boxech a posílá nerudný pozdrav a pohled do centra cestovní medicíny na Ovocný trh. Po perném dni nasedáváme kolem půlnoci do letadla a frčíme do Kuala Lumpur. PS: Dobrá práce dračí brácho

p1070193sp1070103sp1070145s

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie 2009. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 responses to “Den 2

  1. Pamatujte si, že když nedosáhnete toho co chcete, je to někdy skvělý zásah štěstí. Pro dračího brášku.
    A vy ostatní, buďte na něj hodní 🙂

  2. Pánové klobouk dolů, každým dnem i nocí na vás myslím a tiše závidím 😀 Držte se a jen tak dál. Váš deníček je jediná věc co mi tady v těch ošklivých dnesch zvedá náladu :-* Všechny moc zdravím!!!

  3. Držíme palce, přejezd z Prahy na utajované místo ve středomoří byl provázen těšením se na pokraqčování deníčku. Po přepadení recepce cizího hotelu jsme se konečně dočetli pokračování. Držíme palce NČ a No ať vybalí pro NČ IMODIUM.

  4. moc vás pozdravujeme, dávejte na sebe pozor, pokud už máte nutkání koupat se i v kalužích, tak se zavřenou pusou a ucpaným nosem))) My máme zítra též přelet, ale ve srovnání s Vaším rozměrem, do celkem zanedbatelné vzdálenosti ,velení a vedení zde v Praze přenecháváme dračí ségře a Kortyš, myslím, že v lepších rukou do nemůže být) Mějte se hezky a díky za deníček!!!

  5. dekujeme za ohlasy na nasich strankach, naleva nam to novou krev do zil, jinak potrebujeme si ujasnit kdo je draci sestra jelikoz nzbrzli mame dve adeptky. cajk

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s