Den 18

Probouzíme se přibližně v 8:00, utíkáme na snídani, abychom ještě stihli nějaké tousty. Po snídani vyrážíme na poslední opalování na Sapi a ani to, že je zatím zataženo nám vrásky nedělá. Moře je dnes klidné, takže i Chu se dostává na ostrov s čistým štítem. Ihned sebou házíme na pláž, rozbalujeme knížky a časopisy a pokoušíme se nachytat poslední bronz přes zamračenou oblohu. BaNo zahlídli za bojkama vlny, okamžitě tam vyrážejí a tráví tam dobré dvě hodiny. K obědu si objednáváme klasický beef burger a poté se rozdělujeme na dvě party. BaMi vyráží na průzkum a zdokumentování již prozkoumané části ostrova a pláží kolem Sapi. NoChu mezitím hrají karty, kdy No dostává pořádně na prdel. BaMi se vracejí zpátky džunglí a i přes značné obavy nepotkávají žádná zvířátka. To se ovšem diametrálně změní poté, když dorážíme zpět na naší pláž. Tam nás NoChu upozorní na prasopsa (prase bradavičnaté), který se promenáduje mezi lidmi a vybírá odpadky z popelnic. To ovšem není pořád nic proti tomu, co má přijít. Po půlhodince hraní karet se Chlupáč otáčí směrem k pralesu a vyskakuje metr vysoko. Když se podíváme, co se děje, vidíme stádo deseti varanů, kteří si to promenádují směrem k pláži. Největší z nich má přes dva metry. Buber se odvážně pokouší získat nejlepší snímky, zatímco BaChuNo visí na větvích s blátem na klouzačce. Když si BaMi uvědomí, že tyhle krasavce mohli potkat v džungli, mají ještě teď husí kůži. Ve čtyři hodiny se vracíme do KK, kde dáváme spršárec, zabalenec, karty hranec a na jídlenec dáváme proklatě dobré kuře přímo od kolonela z Kentucky. V guesthousu se potom s námi loučí, jako s vlastní rodinou, objímáme se a fotíme a se slzami v očích odjíždíme na letiště. Prvního taxikáře už z principu odmítáme, avšak druhého najímáme za úplně stejnou cenu. Na letišti rychle usmolíme pár pohledů a masedáme rozházeni do letadla. Let probíhá, až ná pár menších turbulencí, v klidu. To ovšem ještě netušíme, co nás bude v Jakartě čekat. To be continued…
p1080033sp1080039sp1080092sp1080106xs

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie 2009. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 responses to “Den 18

  1. Pěkné ještěrky, ty asi nežerou jenom mouchy, prý dokáží běžet až 20Km/h. To musí No vědět z Discovery jak jsou tyhle potvory nebezpečné. Kde je pokračování? Právě zahajujeme přesun, příště už z domova. Drží palce a zdraví dračí doupě.

  2. Ba začíná vypadat jako Lincoln) Kluci, dávejte na sebe pozor, my jsme přežili jak volbu gř, tak i víkend ve mlýně s přáteli a zítra se budeme pomalu regenerovat v práci, také, podobně , jako v Dračím doupěti, přestáváme chlastat:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s