Den 21

Dneska pro změnu vstáváme, ráno běžná hygiena, léky a snídaně na vyhlídce. Objednáváme si dokonalé palačinky s kafem a čajem. Po snídani se oblékáme a vyjíždíme na půldenní trip k vodopádům a termálním pramenům. Jedeme na kopec minibusem, který neskutečně přeplácíme zhruba o 2,-kč na hlavu. Po deseti minutách jízdy vystupujeme u parku a hned nás odchytává guide, od kterého zjišťujeme, že pokud chceme do parku, musíme mít passport, nebo nějaký ID card. To jsme samozřejmě věděli už včera, ale dnes ráno Pfffffgh… vubec. Všichni u sebe nacházíme doklad, jen No nic.
BaChuMi: Máš nějaký doklad vejre?
No: Nemám. Jedu pro něj, za pár jsem zpátky.
BaChuMi: Máš klíče od pokoje?
No: Nemám, dejte mi je a já už sakra jedu a za pár jsem zpátky.
BaChuMi: Máš drobný na tágo?
No: Nemám.
BaChuMi: Tak tady máš a už zatrakoně jeď.
No: Jedu.
Mezitím, co exot jede pro doklady, tak zjišťujeme, že doklady nejsou vůbec potřeba – k vodopádům to jde bez průvodce a k vřídlům potřebujeme drahého průvodce a nositele děje. Po chvíli přijíždí chudáček No s dokladama a jejich kopiema, průvodcem a křížkem po funuse.Guidovi vysvětlujeme, že je pro nás moc drahý a Chlupáčkovi, že tam jel zbytečně. Rozhodujeme se, že tedy jdeme jen k vodopádům. U vstupu platíme 20000,- kešení na dvě nohy a jdeme vstříc novým dobrodružstvím. Po chvilce chůze zjišťujeme, že jsme zvolili nevhodnou sadu pneumatik, ale beztak máme smůlu. Po cestě obdivujeme krásný prales, potkáváme vzácné opičáky, ale kupodivu kobranti stále nikde. Po hodince zážitkůplné cesty přicházíme k famózním vodopádům. 3. Jeden velkej, druhej velkej, ale ten třetí taky velkej. I přes chlad, zimu, vítr a závěje skáčeme hlava nehlava pod 40ti metrový hovado (vodopád). Rebelové NoBa se svlékají do sexy-plavek bikin a vrhají se přímo pod neskutčný proud vodopádu a dostávají pro nic za nic. Po koupání se promrzlí převlékáme a pomalu si to s kapitánem Plným bříškem Ba štrůdlujeme zpátky. Celou cestu zpět nás kapitán Pb Ba uhání s tím, že pokud pujdeme pomalu, tak ztrestá džungli, jelikož gurmán neviděl čtyři dny záchod ani na obrázku. Rozhodujeme se, že na oběd pujdeme k nám do hotelu a že si dáme po třech týdnech flákotu masa. Objedáváme si steak, který byl výtečný, ale bejby-size pro anorektičky. Po žrádle jdeme do města přepsat deník (V Indonesii to už není taková legrace najít internetovou kavárnu), vyměnit prachy, koupit ovoce a na večeři. Mimochodem NoChu si do města berou svojí novou konvertovanou módu a vzbuzují dojem islámců. Po chvíli chození městem a otázkách typu „Jste z Afghanistánu?“ si uvědomují, že ohoz doplněný plnovousy může působit poněkud atentátnicky, zato BaMi si to hasejí v tričkách Tom&Jerry a IT-Crowd a působí amerikanisticky, což se také nesetkává s úspěchem. Místním se prostě nezavděčíme. Večeři u inda se snažíme pojmout trochu minimalisticky, abychom neplatili to co včera, ale zjišťujeme, že i kdybychom jedli suchou rýži, tak v tom pořád budeme za stodvacet tisíc kešení. Po večeři v naprosté tmě v sedm hodin se vracíme zpátky na hotel, dáváme si nakoupené ovoce a připravujeme se na spánek. PS: Po městě jezdí habaděj taxíko-vanů, na které stačí mávnout a oni nás hodí kam chceme za cenu 1000 až 3000 KŠ. PS2: Anketa dlaždič zájezdu má předčasně svého překvapivého vítěze, protože i kdyby od ostatních třech členů do konce zájezdu nepadla jiná, než sprostá slova, tak ho prostě netrumfnou. p1080317sp1080268sp1080289s

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie 2009. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 responses to “Den 21

  1. chlapci, ta podobnost s palestinskými teroristy mi napadla hned, již na včerejší fotce z tržnice, nechcete se radši oholit? My už to viděli a stačilo….)))))))

  2. Záhájili jsme zbírku na vydání všeho deníčku knižně. Výborná práce a památka na celý život. Poučné i pro ostatní blázny co by se kdy někam chytali. Prvním přispěvatelem byl: (a to asi málokdo uhodne) No neboli Chlupáček! Strhli jsme mu z platu malý obolus na dobrou věc! Ostatní z ANIMA týmu mají bohužel děti a tak přispět nemohli. Přidáte se někdo?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s