Den 1

BaMiNo a Hangár odcházejí do příletové haly nahánět našeho drožkaře do hotelu The Sunder. Chu a Dr mezitím řeší ve spleti byrokratických kliček ztrátu Chuova zavazadla. Po slabé třičtvrtěhodince odchájejí ujištěni, že sice nikdo neví, kde krosna je, ale že jí najdou. Měníme zlaťáčky na chechtáčky a s řidičem dvouzubákem razíme do Indické smrduté metropole. V momentě, kdy Ba prohlásí, že v této ulici by nikdy ani nezastavil a nejraději zamknul dveře. V tom momentě tágo neomylně zastavuje. Hotel je překvapivě v pohodě, pokoje jsou připravené, klimoška běží, sprcha sprchuje (někdy někde), stěrače stírají, větrák větrá jako o život a my jsme v očekávání. Hangár, Ba a Mi jdou chrupat. Chu No a Dr připravují šíšu na střešní terase, objednávají lokální a kontinentální snídani a kochají se pohledem na staré Dillí, jeho chaosem, dopravou, bordelem a krávami na ulicích. Postupně se připojují i zbývající večerníčci. Zhruba v deset ráno razíme na ulici a při snaze chytit tuk-tuk nás místní mafián, co se cestovního ruchu týče, také chytá. Sice skeptičtí, sic posloucháme (skeptičtí, protože nás zájezd co zájezd stejnám způsobem okradli), ale smířeně jdeme do vládní organizace cestovního ruchu. Zde se dozvídáme, že auto s řidičem na den all-inclusive stojí 200Rp (80,-Kč – Rupie – děleno dvěma a kousek ubrat) na osobu. Auto bereme. Dále nám jsou nabídnuté dvou až tříhvězdičkové hotely na celou dobu pobytu v severní Indii za 2500,- Kč / Osoba. Bereme. V podstatě vše je tam za polovinu. V Dillí vidíme vše a všechny památky co chceme. Provoz je síla, skoro se bourá, blinkr a zrcátko asi nefunguje, ale je to vyrvál. Počasí je peklo, Mordor hadr. Nejvíce stupňů ve stínu, co jde a na sluníčko o trochu méně (asi – buffer overflow). Kdo by to byl řekl. Jediný zádrhel je oběd, jezdíme po drahých restauracích a řidič ne a ne pochopit, že chceme co nejvíc za co nejmíň. Nakonec jdeme do vegetariánské indické restaurace a za pár ťunťů máme hostinuz. Dohromady jsme viděli sídlo vlády, sídlo presidenta, indickou bránu, Kutub Minar, Lotus Temple, Humajunovu hrobku, Ghandího hrobku a Jama Masjid a ještě vlastně červenou pevnost. Cca v 18:00 končí prohlídka, v cestovce vyzvedáváme vouchery na cestu a jedeme do hotelu. Spršárec, čůrek vody, chill, net a večeřě = opět hostina. Chlupáč rozdává lásku, Mi Googluje, smradlavý Chu ve stále stejném oblečení brečí nad krosnou, Dr dělá šíšu, Ba škrabká všechny pindíky v okolí o sto šest a Hangár je ambivalentní.
PS1: Smrdíme taky.
PS2: Všichni smrdí.
PS3: Chaos – teorie v praxi.


Příspěvek byl publikován v rubrice Indie 2012. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 responses to “Den 1

  1. Milí vandráci,indickí.Sme všeti okrem tátu v Milešove a teší nás,že zatial to nie je taká hrůza, akú sme si predstavovali.Tu tiež prší, ale zajtra bude pekne. U vás na chlume bola velká brigáda s chuti do práce.Dávajte na seba pozor,nikomu neverte a my sa tešíme na Váš návrat.Milešovskí.

  2. Caw Martas prepac za ten komentar od anky, ona si myslela ze to co ti napisala, budes vydiet iba ty. A este sa pitala ze ,,Pepculko a ten komentar tam bude na vzdy?,,A ja ze ,,Ano a co si si myslela ?,, A ona ze no boze budu sa mu smiat ze tam je meno ,,Martinkova babča. Tak caw a maj sa dobre
    PS- NIKOMU NEVER

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s